دانلود به روز ترین پی دی اف ها(کتاب الکترونیکی) مقاله نو تحقیق Download the PDF of the updated (ebook) Articles and Research

مرتبه
تاریخ : پنج‌شنبه 13 تیر‌ماه سال 1392

موتورهای جستجو
یکی از مهمترین و موثرترین ابزارها در جذب بازدید کننده ی سایت را می توان موتورهای جستجو دانست. موتورهای جستجو با فراهم آوردن مخاطب خاص برای سایت، شما را قادر می سازند تا در معرض دید بازدید کننده هایی باشید که مطابق با محتوای شما و نیاز خودشان به سایتتان می آیند.
ارزش چنین بازدید کننده ای بسیار بالا است. مخاطب شما، خواهان مطلب و محتوایی است که قبلاً توسط شما برای او منتشر شده است و حال نوبت گرفتن پاداش تان به خاطر این کار نیک است.

استفاده از مو تورهای جستجو برای شما خرج چندانی ندارد.
می توانید از جستجوگرهای معروفی چون (MSN) ام اس ان، (Ask) اسک ،(Altavista) آلتاویستا ،(!Yahoo) یاهو ،(Google) گوگل و غیره استفاده کنید. این موتورها بابت ثبت سایت شما معمولا هزینه ای  دریافت نمی کنند.
در کنار رایگان بودن، موتورهای جستجوی بالا از جمله پرکاربردترین سایت ها برای کاربران اینترنت است و به جرئت می توان گفت با ثبت در چنین موتورهایی نیازی به ثبت نام در چندین هزار موتور تازهکار وجود نخواهد داشت.

راههای افزایش مخاطب وب سایت

تبلیغات
از دیرباز سای ت ها با توجه به محتوا، مخاطب و بودجه خود اقدام به سفارش آگهی به سایت های پربیننده می کردند. این روند هنوز هم با گرمی و حرارت خاص خود همچنان جاری و ساری است.
جهت تبلیغات گزینه های گوناگونی پیش روی شماست:
استفاده از شرکت های تبلیغاتی معتبر، سفارش تبلیغ به سایت هایی که میزان مناسبی بازدیدکننده دارند، استفاده از ایمیل های تبلیغاتی .(Banner Exchange) و عضویت در گروههای تبادل آگهی.
در صورتی که مایلید تبلیغ تان همزمان در مجموعه ای از سایت های تایید شده به نمایش درآید می توانید به یکی از شرکت های معتبر تبلیغاتی مراجعه کنید. این شرکت ها دارای تعرفه های مشخص و معمولا هدایای تبلیغاتی ویژه خود هستند. مهمترین نکته در این سایت ها توجه به چگونگی قرارداد تبلیغ است. برخی از آنها به ازای هر نمایش و برخی دیگر به ازای هر کلیک از شما پول دریافت می کنند. برخی سایت ها نیز در باز ه ی زمانی خاصی کادر تبلیغی شما را نمایش
میدهند.
استفاده از ایمیل های تبلیغاتی از دیگر را ه های تبلیغ و جذب مخاطب است. در این زمینه نیز موسساتی وجود دارند که در ازای ارسال نامه ی تبلیغاتی به چندین هزار مخاطب فارسی زبان، هزینه مشخصی را از شما طلب میکنند.

در صورتی که مایل نیستید پولی بپردازید و یا از حداقل ها استفاده کنید، می توانید سری به (Banner Exchange) بزنید.
با عضویت در  سایتها و گروههای تبادل کننده آگهی این سایت ها شما مقدار اولیه ای اعتبار رایگان دریافت می کنید و در ازای هر نمایش آگهی تان، از اعتبار شما کاسته م ی شود. در عوض برای کسب امتیاز و اعتبار کافی است تا کد HTML آن سایت را در محل مناسبی از صفحات سایت خود قراردهید تا با هر نمایش یا کلیک، اعتبار کسب کنید.
  
ارسال ایمیل
شما خود نیز میتوانید بدون پرداخت هزینه ای اقدام به ارسال ایمیل نمایید.
پس از تهیه سایت می توانید دوستان، آشنایان و همکلاسی ها را از وجود این سایت با خبر کنید. حتی می توانید برای سایت خود قسمتی به نام خبرنامه تهیه کنید و با جمع آوری نشانی ایمیل کسانی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر هستند، آنها را در آینده از تغییرات سایت نیز مطلع کنید.
در صورتی که برای اعضای سایت خبرنامه ا رسال می کنید، فراموش نکنید که برای آن دسته از اعضا که دیگر مایل به دریافت ایمیل های شما نیستند نیز امکانی برای حذف نام و نشانی ایمیلشان پیشبینی نمایید.
نکته دیگر آنکه، از ارسال ایمی ل هایی که حاوی بیش از یک نشانی گیرنده هستند اجتناب نمایید. اکثر اعضای خبر نامه ها هیچ تمایلی ندارند که نام و ایملشان برای عموم قابل دسترسی و نمایش باشد.
همچنین، هرگز اقدام به ارسال نامه های ناخواسته یا اسپم (Spam) نکنید.
ارسال چنین نامه هایی نه تنها به کسب مخاطب کمکی نمی کنند، بلکه از محبوبیت شما نیز می کاهند. بعلاوه اینکه قوانین جدیدی برای مجازات ارسال کننده های نامه های ناخواسته وضع شده است که حتی میتواند شما را به پرداخت جرائم نقدی نیز محکوم کند.

ایجاد حلقه ی لینک
از دیگر را ه های جلب مخاطب می توان به ایجاد حلقه ی لینک (Ring) نام برد.
در این مورد، شما با توجه به موضوع و محتوای سایت تان، با سای ت های مشابه تبادل لینک یا آگهی میکنید.
این روش نه تنها شما را در مجموعه ای از سایت های با محتوای مشابه قرار می دهد، بلکه عامل نشان دهنده ی میزان Google Rank است. Google Rank در افزایش رتبه درمحبوبیت سایتها از دیدگاه موتور جستجوی گوگل است.

Forum- اتاقهای گفتگو (انجمنها)
امروزه اتاق های گفتگو از جایگاه بسیار مناسبی بر خوردار است. شما می توانید به عضویت چندین اتاق گفت گو درآیید و در آنجا نه تنها به معرفی سایت و امکانات خود بپردازید، که در قسمت امضاء نوشته هایتان، از کادرهای تبلیغی و یا لینک های جذاب به سایت خود استفاده کنید.
به این صورت، با هر نوشت ه ای که در این انجم ن ها ارسال می کنید، حداقل یک موقعیت رایگان تبلیغاتی را نصیب خود می کنید.
بهتر است در موضوعات گوناگون و به تعداد زیادی مطلب در این انجمن ها ارسال کنید تا شانس دیده شدن بیشتری داشته باشید.

(Chat) اتاقهای چت
امروزه چت در میان کاربران اینترنت بی سابقه افزایش یافته است. شما می توانید در اتا ق هایی 15 دقیقه یکبار که کاربران اتاق عوض می شود، یک مرتبه ، که در حال صحبت هستید سایت خود را با شرح کامل معرفی کنید.
همچنین می توانید برای دوستان خود پیغام ارسال کرده و آنها را ترغیب به دیدن offline سایت خود کنید و از آنها نیز بخواهید تا دوستان خود را معرفی کنند.

نوشتن مقاله
نوشتن مقالات و مطالب برای وب سایت حتی از عضویت در بزرگترین و معروفترین موتورهای جستجو و یا تبلیغ در پربازدیدترین وب سایتها نیز مهمتر است. این مقالات و مطالب سایت هستند که برای شما جلب مخاطب می کنند، رتبه ی شما را در موتورهای جستجو بالا می برند و مخاطب دائمی برایتان محیا می کنند.
همیشه سعی کنید در باز ه ی زمانی مشخصی مطال ب تان را به سایت بیفزایی د. این مطالب نباید کپی از دیگر سایت ها باشد. کمی وقت صرف کنید و از تراوشات ذهنی خود استفاده کنید. حتی اگر از جایی مطلب را بازنشر می کنید، نام نویسنده و درج لینک را هرگز فراموش نکنید.
مطمئن باشید، کپی کردن از کار دیگران نه تنها عاملی مفید نیست، بلکه مضرات بسیاری دارد. مخاطبان سایت اگر در وحله ی اول هم به این کار شما پی نبرند، مطمئنا بعداً متوجه خواهند شد و این ضربه ی بزرگی به ذهنیت مخاطبان از شماست.
نکته مهم در دنیای امروز عادت کردن به رعایت حقوق دیگران و اجرای دقیق حق مولف است. Copyright- (کپی رایت)
اگر تصویری را از دیگر سایت ها استفاده می کنید حتما در گوشه ی آن و یا در پایان مطلبتان نام و لینک مرجع عکس را ذکر نمایید.

ایجاد کتاب الکترونیکی
می تواند کمک شایانی به افزایش بلند مدت E-book ایجاد کتاب الکت رونیکی یا همان مخاطب برای سایت کند.
هر چند وقت یکبار از مطالب و مقالات منتخبی که به سایت ارسال داشته اید یک کتاب تهیه کنید. ترجیحاً به فرمت PDF.
می توانید نام و آدرس سایت خود را نیز درون آن ذکر کنید تا خواننده هایی که مایل به کسب اطلاعات بیشتری بودند بتوانند با شما تماس بگیرند.
فراموش نکنید، این کتا ب ها پس از اندک زمانی به طور بی سابقه در بین خوانندگان پخش خواهد شد و در صورتی که مطالب مفیدی را نگاشته باشید می توانید امیدوار به کسب مخاطب بیشتر باشید.
در این مقاله سعی شد تا با نگاهی اجمالی برخی از پراستفاده ترین روشهای افزایش مخاطب و بازدید کننده سایت ارائه شود. در پایان لازم به ذکر است که تمام این موارد نمونه هایی است که می تواند مخاطب سایت شما را افزایش دهند و به خاطر داشتن چند نکته زیر حائز اهمیّت است.
1- هیچ روشی نمی تواند یک شبه آمار بازدیدهای سایت را بی سابقه افزایش دهد، پس صبور و بردبار باشید.
2-  محتویات و مطالب سایت، نوع طراحی، رنگ بندی، مخاطب پسند بودن، نوع دسترسی مطالب و بهروز بودن از نکته هایی است که تاثیر دوچندان دارند.
3- هر روش، بازده خود را دار د. پس سعی نکنید با افراط و تفریط قصد افزایش این بازده را داشته باشید. زیرا جز اتلاف وقت و انرژی فایده ی دیگری نخواهد داشت.
طبقه بندی:
ارسال توسط حامد نصیری